Rüyada Güvenlik Görmek Ne Anlama Gelir?

Sıradaki içerik:

Rüyada Güvenlik Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Gusül Görmek Ne Anlama Gelir?

avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rüya yorumculuğun tarihi, özellikle İslam geleneğinde, ilkel dönemlerden beri insanlara arz-ı endam etmiştir. Rüyaların yorumlanmasıyla insanların hayatlarına anlam ve önemli direktifler katmış olmalarıdır. Bir rüyada gözlemlediğiniz sembollerin ne anlama geldiğini anlamak ve anlamlandırmak için, rüyalar arasında oldukça yaygın olan gusül görmenin, ne anlama geldiğine bakalım.

Gusül Görmek ve Bununla İlgili Farklı Yorumlar

Rüyalar, ruhanî yüzleşmelerimizi yansıtarak istikbalimize, dostluklarımıza ve sıkıntılarımıza bakacak bir durum yaratırlar. Allah’ın bize verdiği kelamlar çerçevesinde rüyalarımızı tek tek yorumlamaya çalışıyoruz. Bir rüyada gusül görmek, rüya sahibine maddî manevî temizlenmeye dair ermiş bir mesaj sunmaktadır.

Gusül, Arapça’da “münevvere” anlamına gelen bir kelimedir. Gusül abdesti almak, farz namazlardan sonra da tekrar abdest almayı gerektirir. Gusül, vücuda uygulanan neticeli hareketlerin özetidir. Bu rüyayı gören kişinin, kısmetlerinde münir cazibelerinin doğmuş olabileceğine dair bir mesaj aldığı manasına gelebilir.

Maddî ve Manevî Anlamlara Sahip Olma Potansiyeli

Rüya yorumcularına göre; bir rüyada gusül görmek, rüya sahibinin kısmetindeki hayırlı olayların fatehen yakın olduğu ahlaken ve maddi anlamda kutlu bir seviyeye eriştiği anlamını taşıyor. Gusül gören her insana, Allah’tan ve Hz. Peygamberden (sav) özel bir lütuf hali geldiğinin haberi gelir. Gusül abdestinin, hem bedeni ve ruhu arındıran hem de meleklerin rahmetinin yağmasını sağlayan anlamını da taşırır.

Manevi anlamıyla; gusül, yani fiziksel olarak her gün abdest almak, bütün günah ve kötülüklerden temizlenmek anlamına gelir. Rüyada gusül görmek, kORKULU PİŞMANLIK, hayırlı seviyede CÜRÜM İLE MÜCADELE EDECEK SINIRLI BİR OLGUNLAŞMA VE ALLAH’A KULLUKSA GELECEK BİR İMAT YARDIMI olabilir.

Gusül Görmek İle İlgili Diğer Yorumlar

Bir insana yoluna devam etmesini müjdeleyen gusül abdesti de, bir başka manaya geliyor. Bacı abdesti alan kişinin, üzerine Hak’tan gelen her şeyi teslim etme zamanının geldiği gibi bir duruma geliyor. Bir rüyada gusül görmek, üzerinde yoğun olarak çalışan kişilerin krallar gibi övülecekleri bir haleyle sonuçlanabileceğinin adıdır. Allah’ın Hoşnutluğunu kazanmak için harika bir fırsat olarak da görülebilir.

Pozitif olmayan anlamlarından birisi de, gusül görmekle ilgilidir. Ancak rüyanın sembollerini doğru anlamlandırmak zorundayız. Bazı durumlarda, gördüğümüz bu rövanş, hayırsız koşullarla sonuçlanabilir. Daha buna benzer pek çok anlama gelen rüya simgeleriyle deneyebilirsiniz. Gusüle gitme veya abdest çekme, çoğu zaman letafet ve garip cazibe ile sonuçlanır. Çoğu zaman, Allah’ın rahmetini almamasının bir sonucu olarak ortaya çıkar.

Sonuç

Gusül gören kişi, Allah’a yaklaşarak, Onun katındaki selamete doğru bir ışıkla yürümeye başlayacak, vehimlerin ve şüphelerin uzaklaşacağı, daha evvel birçok sıkıntı ve sınavlara maruz kaldığı bir olaydır. Durumu kontrol etmek son derece önemlidir. Allah’a uzlaşma, sıkıntıların pizz ile temizlenmesini sağlayacaktır. Bu, sizi Rahman ve Rahim olan O’na yaklaştıracak ve yaşanılan her şeyi düzene sokacaktır. Gusül görmek, Allah’ın insanlar arasında lütuf ve şefkat saçan bir mesajdır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli