Rüyada Seker Yemek Ne Anlama Gelir?

Yaşamımızın her alanında olduğu gibi özellikle de rüya tünelimizde geçen küçük, ama bir o kadar da önemli detayların ‘ne anlama geliyor’ sorusu hep merak konusu olmuştur. Rüyamızda şeker yemek, hayatımızın neredeyse her anında karşımıza çıkan ve hemen hemen herkesin sevdiği şekerli gıdalardan biri olmakta. Peki rüyalar sayesinde karşımıza çıkan bu şeker, ne anlama gelmektedir?

Şekerin Günlük Hayatımızdaki Önemi

Şeker günlük yaşantımızda son derece yaygın bir gıda maddesidir. Besin olarak gerekli olan şekerleri içeren; meyve, meyveli sular, ballı gıdalar, kekler ve çikolata gibi çeşitli şeylere yiyecek olarak ulaşmamız pek zor değildir. Son derece zevk verici ve hafif enerji kaynağı olan bu gıda maddelerinin fazla tüketilmesiyle de sağlık açısından ciddi problemler ortaya çıkabilmektedir.

Rüyada Seker Yemek

Uykumuz sırasında gördüğümüz rüyalarda şeker yemek, muhtemelen sıkıntıların yakınımızda olmayacağını ve ruhunun rahatlayacağını temsil etmektedir. Rüyada şeker yemek, bizi heyecanlandıran kısa süreli bir mutluluk ve arzu getiren başka bir şeydir. Bu sürecin kısa süreli, hafife alınmamasına rağmen, sonunda çok daha mutlu bir anda yolumuza devam edebileceğimiz anlamına gelir.

Şekerin Reenkarnasyon İlkeleri İle İlişkisi

Reenkarnasyon felsefesine göre kişisel şifamızı uzmanlar yoluyla, nesneler, renkler ve sembollerden oluşan bir rüya tablosunda bulmamız gerekir. Uyguladığımız bu bilimsel yaklaşımla, beynin bedenimize sahip olan kendine özgü çalışma prensibini keşfetmiş olacağız. Ve bizi rahatsız eden şeyleri açıkça dile getirmesine yardımcı oluruz.

Rüya tablosunda sembol olarak şekeri görmemiz, bu sembole bağlı ileriki kaderimizi hızla açıklığa kavuşturmamıza yol açacak iyi haberlerin yaklaştığını ifade etmektedir. Alvar Nunez Cabeza de Vaca, ‘Şeker özgüveni sergileyen ve nefes alan insanları kutlamanın doğal bir yollarıdır’ diyor. Demek ki rüyada şeker yenmesi, size gönülden moral ve kendinden eminlik veren bir his veriyordur.

Başka Bir Anlamı Neden Görmeliyiz?

Sağlıklı beslenme çabalarımızın tamamen çöktüğünü simgeleyen başka bir uyarı olabileceği gibi, dehlizimiz içerisinde fazlasıyla şekerle ilgili iç konuşmalarımızın olduğunu da rüyada algılayabiliriz. Ne olursa olsun, bu tür rüyalarda hissettiğimiz hazların acımasızca zevkin ne denli büyük bir kısmını alacağımız gerçeği ile de mücadele etmemiz gerektiğini göstermektedir.

Özet

Her ne kadar, beşeri doğanın ezen taraflarından bir tanesi olan durum, rüyada şeker yemek gerçeğinin sıcak ve hasret halini iyi şekilde anlamamız gerekiyor. Büyük ve küçük işler, umut dolu ay esintileri, sağlıklı besinler, sevgi ve neşe ile doygunluğunu yaşamanın çalışıla yetişmesi gereken nadir durumlar olduğunu bilmekte fayda var.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top