Rüyada Dolu Yağması Ne Anlama Gelir?

Sıradaki içerik:

Rüyada Dolu Yağması Ne Anlama Gelir?

Rüyada Kurtarmak Ne Anlama Gelir?

avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Her şey rüyalarımızla başlıyor. Rüyalar her insanın hayatında başka türlü bir dünyayı gözler önüne seren manevi bir kapı olarak tanımlanabilir. Bazen bu dünya çok gerçekçi, bazen ise tamamen hayal ürünüdür. Peki, her rüya neyi simgeliyor? Özellikle de, rüyamızda kurtarmak neleri simgeliyor? Kısaca, rüyada kurtarmak ne anlama gelir?

Rüya Yorumları

Rüyanızda kurtardığınız kişi ya da kurtarılmak istenilen varlıkların aslında sizin içinizdeki bazı özellikleri de temsil ettiği düşünülmektedir. Bu özellikler size destek olması amacıyla, ortaya çıkmaya çalışıyor. Mesela, size ricasız iyilik yapan ve sevilen bir arkadaşınızı rüyanızda kurtarırsanız, bu rüya bilerek ya da bilmeyerek yardımsever, merhametli ve sevecen özelliklerinizin kabullenerek ortaya çıkmaya çalıştığını gösterebilir. Buna benzer olarak, çocuklarınızı kurtarma durumunda da; bu ruhsal özelliklerinizi bir anne ya da baba olarak kullanıyor olmanızın anlamında algılanabilir.

Rüya Deşifre Etme

Kendinizi rüyalarınızda savaşçı bir kahraman olarak görüyorsanız, bu durum aslında kendinize güveninizi arttırmak için içinizdeki kahramanlık ve özgüvenin bir ifade biçimidir. Aynı şekilde, arkadaşınızı ya da başka bir varlığı kurtarmak ile ilgili olarak, hamile kadınlar sıkça kurtarılan ailesine aid canlıları rüyalarında görmektedir. Bu da onun için çocuğunu kurtarmada kabullenmesini göstermektedir. Bu aynı zamanda insanların kendi kişisel başarılarına özgüveni kazanmalarını desteklemek istediğinin de bir ifadesi olabilir.

Ruhensel Özelliklerin Simgesi

Rüyanızda kurtardığınız herhangi bir varlık, size hamilelik ya da bebeklik dönemlerinin geri döndüğü anlamına gelir. Mesela, bir arkadaşınızı kurtarmanız, onları titizlikle koruyan, kolayca kendinden fedakarlık eden ruhensel özelliklerinizin var olduğunu göstermektedir. Diğer taraftan, arkadaşlarınızın size bağımlı hale getirdiğini rüyalarınızda görmeniz haline, bir arkadaş ya da anne veya baba denilen gerçek biri tarafından size güven arttırandır.

Ruh Sahibini Kurtarmadan Alınan İfadeler

Rüyalar konusunda alınan çoğu otoreye göre, ruh sahibini kurtarmadan alınan ifadeler, aslında, kendiniz için de seçenekler arasında daha iyi olabilecek kararlar alma kabiliyetinizin ve cesaretinizin ne kadar güçlü olduğunun saysal ölçümüdür. Böylece, rüyanızda rahatsın halinin dışına çıkmaya eriştiğinizde, içsel itaati ve başarıların kurtarılmasını teşvik etmektedir. Ayrıca, birçok otore rüyalarınızda kurtardığınız varlıkların, rüyanın kişisel anlam içerdiğinin kanıtlanması adına kendinizi simgelediği görüşünü savunmaktadır.

Sonuç Olarak

Rüyada kurtarmak, mantıkların bizi fethetmesi, sözlüklerin anlamları içermemesi ve duyguların artık deşifre edildiğini anlamamızı sağlayan nadir şeylerden biridir. Bazıları bunu mecazlı olarak algılarken, diğerleri de inancın anahtarı olarak görüyor. Özetle, kurtarma etkinliği rüyanızda, kendi yeteneklerinin ve potansiyelini fark ettiğiniz zaman rahatladığınız anlamına gelir. Sonuç olarak, rüyada kurtarmak her birey için biraz farklı manalara gelebilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli